چگونه کلم پلو درست کنیم؟

مواد لازم
۱ـ برنج: ۱ کیلو ۲ـ کلم قمری: ۲ عدد ۳ـ پیاز:۲ عدد ۵ـ گوشت: ۷۵۰ گرم ۶ـ نمک و فلفل و روغن: به میزان لازم
روش تهیه:
ابتدا برنج را خیس کرده و پیازها را به صورت خلالی در بیاورد. کلم ها را نیز بشویید و به صورت نگینی در بیاورید. پیازها را در یک ماهی تابه نسبتا گود در روغن داغ ریخته و با مقداری زردچوبه کمی تفت دهید. گوشت را به صورت قیمه ای درآورده، به پیاز داغ اضافه کرده و کمی تفت دهید و سپس دو پیمانه آب به آن اضافه نمایید. شعله را زیاد کنید تا آب بجوشد. وقتی آب جوشید شعله را کم کرده و در تابه را بگذارید و صبر کنید تا گوشت بپزد. احتمالا برای پختن گوشت به یک ساعت زمان نیاز دارید. سپس نمک و فلفل و کمی زعفران اضافه کنید و دو الی سه دقیقه به آن حرارت دهید و سپس زیر تابه را خاموش کرده و آن را کنار بگذارید.
در تابه ای دیگر روغن بریزید و بگذارید تا داغ شود. سپس مقداری دیگر از پیازها را داخل آن بریزید سپس کلم های نگینی شده را به آن اضافه دهید و تفت دهید تا کلم ها نرم شوند. گوشت مخلوط شده با پیاز را به مخلوط پیاز و کلم اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مایه کلم پلو آماده شود.
سپس برنج را به روش معمول آبکش کنید و یک قابلمه بزرگ انتخاب نمایید. کمی روغن در ته قابلمه ریخته و به عنوان ته دیگ می توانید از نان، سیب زمینی یا برگ کلم استفاده نمایید. سپس چند کفگیر از برنج ریخته و مقداری از مایه اضافه کنید و سپس روی آن چند کفگیر برنج و همینطور ادامه دهید تا قابلمه پر شود. حالا برنج را به روش معمول دم نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *